Blízcí spolupracovníci vazebně stíhaného poslance a bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha se nemusí bát, že se pro ně po vyhazovu z kraje nenajde uplatnění. Byť i s odstupem téměř roku od Rathova zatčení a následného bleskového politického pádu.

Příkladem je třiatřicetiletá Johana Novotná, která v Rathově éře na kraji šéfovala oddělení veřejných zakázek – tedy sekci, kde se podle protikorupční policie podvádělo s tendry.

Teď ale jako by upadlo v zapomnění, že se o ni mohou zajímat detektivové. Novotná našla v tichosti lukrativní práci – od poloviny února zasedá v managementu kolínské nemocnice, která je jedním z páteřních zařízení středočeského krajského zdravotnictví a kde se mělo podle policie při zakázkách také uplácet.

„Ano, Johana Novotná u nás pracuje,“ potvrdila serveru IHNED.cz mluvčí nemocnice Stanislava Kubincová.

Novotná ani nemusela nikomu dokazovat své schopnosti. Manažerské místo pro ni vedení nemocnice zřídilo rovnou, aniž by vypsalo výběrové řízení.

Novotné svěřili hospodaření, zaměstnali ji jako ekonomickou náměstkyni. A to i přesto, že už v nemocnici jeden ekonomický náměstek pracuje. S jeho odchodem se ovšem nepočítá. „Nikdo nebude propuštěn, management jsme posílili,“ dodala mluvčí Kubincová.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.