Irena Hrůšová žije s manželem, matkou a bratrem v rodinném domku u Říčan u Prahy, hned vedle staví dům pro děti. A budou do něj moci investovat více peněz, protože díky elektronické aukci energií ušetří v příštích dvou letech přes 30 tisíc korun. Říčany takovou aukci pro své obyvatele zorganizovaly jako první město v Česku.

"Přišel nám doplatek za plyn asi 20 tisíc korun. To nás dost překvapilo, protože už tak platíme vysoké zálohy. Pak jsme slyšeli o aukci a přihlásili se," vypráví paní Hrůšová.

Radnice vyhlásí vyvolávací cenu, kterou pak přihlášené firmy snižují. Ta, která nabídne nejnižší cenu, vyhraje. Elektronické aukce energií probíhají u měst a firem běžně, v Říčanech z ní poprvé těžili i lidé. V průměru se podařilo snížit cenu pro domácnosti o 16 procent u elektřiny a téměř o 30 u plynu - tedy zhruba o 3500, resp. 16 tisíc korun. V součtu to za dva roky bude sedm milionů korun.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.