Česká republika by si mohla vybrat jiné stíhačky než stroje Jas-39 Gripen, které nyní používá. Při schůzce na okraj summitu EU to řekl švédskému premiérovi Fredriku Reinfeldtovi předseda české vlády Petr Nečas. Podle něj poslední nabídka Švédska na pokračování pronájmu Gripenů ještě neodpovídá českým představám.

"Upozornil jsem svého švédského kolegu, že česká strana má samozřejmě dvě možnosti – pokračovat v pronájmu letounů Gripen, nebo otevřít výběrové řízení, takže vybraný stíhací letoun by teoreticky mohl být jiný než Gripen," řekl po skončení pátečního summitu Nečas.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.