Moci se podívat ráno do zrcadla je větší hodnota, než získat o pár hlasů víc, prohlásil Jiří Dienstbier poté, co neobhájil funkci místopředsedy strany. Jako jednu z hlavních příčin totiž vnímá svůj postoj po prvním kole prezidentské volby, kdy odmítl podpořit Miloše Zemana.

„To samozřejmě mohl být poměrně podstatný faktor. Na druhou stranu i s tímto vědomím bych se zachoval stejně, protože jestliže zastávám nějaké postoje před prvním kolem prezidentské volby, tak nebudu otáčet a popírat sám sebe," řekl Dienstbier.

Nepředpokládá však, že by mu uškodil projev prezidenta republiky Miloše Zemana, který v pátek na sjezd zavítal a svůj proslov přednesl ještě před volbou nového vedení strany. To se v minulosti ještě nestalo.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.