Pákistánské ministerstvo vnitra nemá dosud žádné informace o navázání kontaktu s únosci dvou českých turistek a případné žádosti o výkupné. Uvedl to v neděli pákistánský server dnd.com. Stejně jsou na tom i české úřady. Zpráva o únosu dvou mladých žen skupinou ozbrojenců v pákistánské provincii Balúčistán přišla ve středu, od té doby nejsou nové informace o jejich osudu.

Nejmenované zdroje z pákistánského ministerstva vnitra, na které se server odvolává, ale zmínily možnost, že únosci by mohli navázali kontakt přímo s českými úřady. Připomínají v této souvislosti případ loňského únosu švýcarského páru, kdy se únosci spojili s rodinami zajaté dvojice a úřady ve Švýcarsku.

České úřady ale dosud nikdo nekontaktoval, řekla v neděli mluvčí českého ministerstva zahraničních věcí Johana Grohová. "Pokračuje se v pátrání, sbírají se informace, ale žádný zlom ve smyslu, že by únosci někoho kontaktovali, nebo se objevila nějaká stopa, zatím bohužel nenastal," uvedla mluvčí.

Doufáme, že se někdo ozve kvůli výkupnému, říká sestra Češky unesené v Pákistánu - čtěte ZDE

Ozbrojenci v Pákistánu unesli dvě Češky, pátrá po nich místní policie - čtěte ZDE

Češky, kterým je kolem 25 let, přijely do Pákistánu ze sousedního Íránu jako turistky. Cílem jejich cesty byla Indie. Z místa únosu je skupina osmi až deseti ozbrojenců odvezla terénním automobilem. Únosci s sebou vzali i policistu, jenž ženy doprovázel, později ho ale z auta vysadili a ponechali si jeho zbraň.

K činu se zatím nikdo nepřihlásil, a není tak ani znám jeho motiv. Podobné incidenty jsou v oblasti ale poměrně časté a hlavním cílem pachatelů bývá výkupné.

Na podporu unesených dívek vznikla webová i facebooková stránka, kterou dosud podpořilo přes 6700 lidí. Stránky založili kamarádi unesených dívek k poskytování nejrůznějších informací, lidé na nich často debatují o vlastních zkušenostech z cestování po podobných zemích.

Související