Senátor a prezidentský kandidát Jiří Dienstbier by přece jen mohl zamířit do vedení sociální demokracie, která jej na svém víkendovém sjezdu nepotvrdila místopředsedou strany. Místo v grémiu – hlavním mozku strany – musel rozhodnutím sjezdu přenechat plzeňskému hejtmanovi Milanu Chovancovi. Může se však stát členem předsednictva ČSSD, tedy širšího vedení.

Takovou možnost zmínil pro HN místopředseda strany a senátor Zdeněk Škromach, nevyloučily ji ani další špičky strany. Předsednictvo volí ústřední výkonný výbor, Dienstbier by však pro takovou funkci musel v ČSSD získat nominaci.

Definitivně tak padla možnost, že by u voličů nejoblíbenější politik sociální demokracie byl navzdory rozhodnutí sjezdu přece jen „instalován“ do grémia, které rozhoduje o všem podstatném, co se v ČSSD děje.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.