Na tento pátek, sobotu a neděli je v Krkonoších připravena spousta akcí, celé vzpomínání vyvrcholí v neděli Historickým závodem o čestnou cenu Bohumila Hanče na Labské boudě. Podrobný program čtěte zde.

Závod bude téměř kopírovat trať 1. kola osudného závodu. O tom, proč v něm nakonec zahynuli nejen Bohumil Hanč, ale i Václav Vrbata, měla prý Vrbatova rodina vždy pochybnosti.

V jakém příbuzenském vztahu jste k Václavu Vrbatovi?

Vrbatovi pocházeli z Mříčné a měli pět kluků. Jedním z nich byl Václav, dál měli Miroslava, Ladislava, Josefa a Františka. František byl můj dědeček. Ještě měli dceru Annu, o té víme stoprocentně. Našli jsme ale i zmínky o další ženě v rodině, takže možná měl Václav sestry dvě.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.