Zemanovci si v sobotu zvolí nového předsedu strany. Toho současného, Vratislava Mynáře, si vzal do týmu   prezident republiky Miloš Zeman, který jej jmenoval svým kancléřem.

Zeman přitom uvedl, že role ředitele prezidentovy kanceláře nemůže být využívána k politické propagaci jakékoli strany.

Na sjezdu strany v pražském Top Hotelu tak Mynář již nebude funkci obhajovat a nebude se ucházet ani o post místopředsedy. Zůstane jen krajským lídrem na Zlínsku.

Zemanovci však s touto variantou, tedy s Mynářovým odchodem na Hrad, počítali již delší dobu. „Není to nic znepokojujícího, jsme na to připraveni,“ tvrdí krajský šéf SPOZ v jižních Čechách František Pohanka.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.