Šest let stará zakázka za 2,6 miliardy na nákladní vozidla Tatra pro českou armádu má další dohru. Policie v pátek navrhla obžalovat šéfa automobilky Ronalda Adamse.

Na jaře 2009 měl na brněnském zbrojním veletrhu vyhledat tehdy nového ministra obrany Martina Bartáka a nabídnout mu dvacetimilionový úplatek. Tatra měla totiž dlouhodobě se zakázkou potíže a sám Barták jí dával najevo, že by o ni mohla přijít.

Jenomže Barták byl také před časem obžalován v podobné věci: podle svědectví Tatry měl pro změnu právě on žádat o úplatek. "Bartákovo svědectví je pro nás stěžejní. Nikdo jiný se schůzky na veletrhu neúčastnil," říká v rozhovoru pro server IHNED brněnský státní zástupce Jan Petrásek.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.