Novým šéfem SPOZ se v sobotu podle předpokladů stal její dosavadní místopředseda pro Čechy Zdeněk Štengl. Získal 150 hlasů z 211 možných. Výsledek byl zřejmý už před volbou, neboť Štengl neměl protikandidáta. Podpořil ho i končící předseda strany Vratislav Mynář, který jako prezidentův kancléř funkci v čele strany neobhajoval. "V parlamentních volbách jsem si předsevzal překročit pětiprocentní hranici. Máme na to potenciál, máme na to nově zvolené vedení, máme základnu, kvalitní program," říká nově zvolený předseda SPOZ v rozhovoru pro Hospodářské noviny.

Lze tento sjezd považovat za symbolické uzavření prezidentské volby?

Ano.

Teď ale potřebujete přesvědčit lidi, že nejste jednoúčelovou stranou pro prezidentské volby. Jak toho chcete dosáhnout?

Jednoduše. Je to náš pozitivní unikátní program. V něm nabízíme prvky přímé demokracie, nabízíme možnost volit takzvaným panašováním z několika kandidátek, snížení preferenčního počtu hlasů z pěti na tři procenta. V oblasti ekonomické vidíme dneska největší bolest v nezaměstnanosti. Neradi bychom dávali plané sliby, ale cestou investic lze vytvořit pracovní místa. Musíme zvýšit podíl investic, dát podnikatelům zakázky a pobídky, aby mohli zaměstnávat lidi. Dnes je republika podinvestovaná, zakázek je málo, podnikatelé propouštějí.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.