"Čekáme mírné zvýšení teplot v průměru zhruba o pět stupňů, ale jinak zůstanou pod dlouhodobým průměrem. Tento stav by měl vydržet asi týden," odpovídá na dotaz, kdy přijde jaro, tak jak ho známe (s teplotami alespoň nad 10 °C) Stanislav Racko z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Dlouhodobá předpověď ČHÚ tvrdí, že skutečně výrazného oteplení se dočkáme až v druhém dubnovém týdnu. Sám Racko ale nabádá k opatrnosti: "Předpověď počasí se dá s relativní jistotou určit na zhruba týden dopředu."

Oproti loňsku se pořádně ochladilo. Třeba na Vysočině se teploty v poslední březnové dekádě změnily v posledních dvou letech opravdu výrazně. Zatímco loni přes den atakovaly i hranici 20 stupňů Celsia, letos to je o deset stupňů méně. V noci letos v regionu občas rtuť teploměru dosahuje i na deset stupňů pod nulou.

Zatím jste si přečetli 60 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.