Výdaje na prezidentské kampaně u některých kandidátů dosáhly několika desítek milionů korun. Jejich financování kryly peníze od dárců, politických stran i samotných kandidátů. Nově zvolený prezident Miloš Zeman na kampaň ze svého nepřispěl vůbec, jeho neúspěšný protikandidát ze druhého kola Karel Schwarzenberg naopak zaplatil dva miliony korun.

Jan Fischer, kterému voliči v prvním kole přisoudili pouze třetí místo, poslal na svůj transparentní účet celkem 430 tisíc korun. Částku 80 tisíc přitom poslal ještě toto úterý. Na zaplacení všech dluhů mu ale v tuto chvíli chybí ještě více než pět milionů korun.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.