Policie navrhla obžalovat lobbistu Romana Janouška. Kriminalisté jej viní z pokusu o vraždu a z ohrožení pod vlivem návykové látky, podle nich srazil v opilosti svým vozem ženu. Muži hrozí v případě odsouzení až osmnáct let vězení.

„Státní zástupce bude nyní spis studovat, do půlky května by chtěl rozhodnout o dalším postupu,“ řekla mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Štěpánka Zenklová.

Ještě před sedmi dny Janouškův advokát tvrdil, že chce doplnit spis o nové posudky expertů a také výslechy svědků i ženy, kterou podnikatel před rokem v opilosti srazil. To však policie zamítla.

VIDEO: Opilý Janoušek po nehodě: Nemám názor, stalo se něco divného
Janou_kova_zpov_.mp4.jpg

Janoušek v březnu 2012 při jízdě v Praze 4 nedodržel bezpečnou vzdálenost a narazil do vozu, který jel před ním. Zastavil až zhruba 50 metrů na světelné křižovatce, kde jej řidička nabouraného auta doběhla a chtěla se s ním domluvit. Janoušek ji ale podle policie srazil a ujel.

Během několika minut policie lobbistu dopadla a  při dechové zkoušce mu naměřila 2,2 promile alkoholu. Případ Janouška dostali na stůl královéhradečtí policisté poté, co jejich kolegové při zadržení podnikatele selhali a hrozila obava z možného ovlivňování vyšetřování.

Policie původně vinila podnikatele z úmyslného těžkého ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozilo desetileté vězení. Nyní trestní sazbu zpřísnila na pokus vraždy.

Janoušek se od počátku snažil s obětí nehody, která skončila se zlomeninami a těžkým otřesem mozku na jednotce intenzivní péče, domluvit. Odškodné, které jí vyplatil, se pohybuje v řádu několika set tisíc korun. Žena údajně při výslechu připustila, že ji Janoušek nemusel za volantem vidět.