Rozhodující vítězství nad Ochranným svazem autorským (OSA) v případu vymáhání poplatků za provoz televize v lázeňských pokojích slaví první z žalovaných lázní. Letitý spor mezi třeboňskými Bertinými lázněmi a občanským sdružením OSA skončil až dovoláním u Nejvyššího soudu v Brně. A ten dal za pravdu lázeňské firmě.

Autorský svaz vymáhá podle soudu v tomto případě požadovaných téměř 160 tisíc korun neoprávněně. Další žalované lázně v Česku teď doufají, že verdikt ovlivní i jiné dosud nedořešené spory, v nichž se OSA zpětně domáhá úhrady poplatků za provoz televizí na pokojích.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.