Tělo českého podnikatele s nemovitostmi našli italští a čeští policisté na severu Itálie. Podle italských médií by mohlo jít o muže, který v březnu zmizel ve Francii. Italské úřady to zatím nepotvrdily.

Podle serveru Südtirol news objevili policisté tělo v úterý okolo 13.00 SELČ v lese v příkopu silnice u obce Varna. Místo úkrytu české policii podle serveru přesně popsal krajan podnikatele, který se údajně na jeho vraždě podílel.

Nalezený muž byl střelen do týla. Detaily o jeho smrti včetně doby úmrtí má prozradit pitva. Podle prvních poznatků z místa nálezu tam tělo leželo asi tři týdny. Podle nepotvrzených informací byl muž zastřelen právě v tomto lese, napsal Südtirol news.

Pohřešovaný podnikatel Petr Vlach.Podle italských médií by se mohlo jednat o dvaasedmdesátiletého podnikatele z Česka, který 6. března přiletěl do Nice na schůzku, která se měla týkat prodeje luxusních vil v České republice. Na cestě z letiště byl podle francouzské policie nejspíš unesen.

Česká policie kvůli podezření z jeho únosu údajně stíhá pět mužů.  Podle mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Štěpánky Zenklové je viní z vraždy, vydírání a zbavení osobní svobody.  Všech pět mužů skončilo po sdělení obvinění ve vazbě.

Související