Českému podnikateli, který 8. března dorazil na obchodní schůzku do francouzského Nice, patrně zachránilo život to, že přiletěl i s doprovodem. Dvaasedmdesátiletý obchodník s nemovitostmi Petr Vlach takové štěstí neměl.

Na letišti ho 6. března vyzvedl muž, který se představil jako podnikatel z Dubaje Robert Kelner, a společně taxíkem odjeli do dvou luxusních vil na pobřeží nedaleko Nice. Tam měli podle původního plánu jednat o prodeji podobně luxusních vil v Praze.

Místo obchodních transakcí ale na místě čekali další muži v kuklách, kteří Vlacha přinutili odevzdat kreditní karty a přístupová hesla k účtům, z nichž převedli peníze na konta do Rakouska. Vyhrožovali mu likvidací rodiny.

Zasah policie
Zasah_policie.mp4.jpg

Nakonec Vlacha převezli z Francie do Itálie, kde ho zavraždili. Tělo čeští a italští policisté objevili ve středu, několik dní předtím zadrželi pětičlennou skupinu a obvinili ji ze zbavení osobní svobody, vydírání a vraždy. Jak vysoká částka zmizela, odmítli policisté komentovat.

"Rozhodně nešlo o žádné vyřizování účtů, podnikatel Vlach byl naprosto čistý, člověk s vysokým kreditem," poznamenal k oběti ředitel Útvaru odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robert Šlachta.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.