Pro první republiku to byla svého času velká událost. Na čtyřicet tisíc lidí navštívilo v květnu 1923 výstavu děl francouzských malířů, která do Prahy přivezl Spolek výtvarných umělců Mánes. Mezi nimi se zde objevil i kvaš (malba na papíře vodovými barvami - pozn. red.) tehdy ještě nevýznamného Marca Chagalla s názvem Akt s vějířem.

Toto dílo, které dnes může mít mnohamilionovou hodnotu, pak desítky let viselo v jednom z ostravských bytů a o jeho existenci věděli jen zasvěcenci.

Nyní může zmizet ze světa úplně – obraz totiž zadržela francouzská expertní organizace Comité Marc Chagall, když si jeho český majitel u ní zažádal o potvrzení pravosti. "Po mnoha zkoumáních a srovnávacích zkouškách jsme tento obraz prohlásili za padělek," napsal majiteli šéf organizace Meret Meyer.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.