Pavel Stárek z Prahy neměl nikoho, komu by po smrti odkázal svůj majetek. Rozhodl se ho tedy věnovat Komunistické straně Čech a Moravy. Díky němu v roce 2012 získala více než 2,8 milionu korun.

Stárek ani členem strany nebyl. Často se ale na její zástupce obracel, a proto se o daru vědělo předem. "V tomto případě jsme například zajišťovali i pohřeb a uložení ostatků pana Stárka," uvedla místopředsedkyně ÚV KSČM pro ekonomiku Miloslava Vostrá.   

Loni zesnulý muž nechal na stranu převést byt na pražském Chodově za dva miliony korun, pozemek na Pardubicku za více než 52 tisíc korun, téměř devět tisíc kusů podílových listů v celkové hodnotě 18 tisíc korun a také peněžní prostředky ve výši 781 tisíc korun. Pokud by muž bez dědiců majetek neodkázal, získal by ho stát.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.