V případě, že sněmovnou projde novela zákona o vodovodech a kanalizacích, budou muset vlastníci domů ze svých kapes vytáhnout deseti tisíce až statisíce korun navíc.

Novela už totiž ukládá povinost udržovat a spravovat vodovodní a kanalizační přípojky, o které se do této doby staraly vodárenské a kanalizační společnosti.

Poprvé na to upozornila odstupující zástupkyně ombudsmana Jitka Seitlová, novela se dlouhodobě nelíbí ani Občanskému sdružení majitelů domů, bytů a dalších nemovitostí v České republice. To podle předsedy správní rady Tomislava Šimečka podalo připomínky už dávno. "Nikdo je nebral vážně," říká.

Materiál už prošel prvním čtením ve sněmovně, teď míří do výborů.

Ozvali se vám už někteří majitelé domů kvůli této novele, řešíte to nějak?

My jsme k tomu napsali připomínky už dávno, když byla novela ještě v připomínkovém řízení. Jednali jsme s náměstkem ministra zemědělství panem Kendíkem a v podstatě se nám vysmáli. Nikdo to nebral vážně.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.