Ministerstvo zdravotnictví podle Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) nemá střednědobou koncepci pro rozmísťování nakoupené zdravotnické techniky a rozvoj a obnovu nemocnic. Podle NKÚ tak existuje riziko, že stavební práce v nemocnicích a nákupy zdravotnického zařízení, jako jsou počítačové tomografy (CT) či magnetické rezonance, jsou nehospodárné.

Kontrola se týkala mimo jiné čtrnácti konkrétních stavebních akcí ve fakultních nemocnicích za 6,6 miliardy korun a nákupu zdravotnických přístrojů za 860 milionů korun. 

NKÚ připomíná, že ministerstvo zdravotnictví kvůli absenci koncepce pro rozmísťování drahých přístrojů nemá přehled, kde a kolik je jich nakoupeno.

Třeba Fakultní nemocnice Ostrava tak zmodernizovala za 15 milionů korun počítačový tomograf (CT). Po 21 měsících ho ale uložila do skladu. "Místo něj pořídila úplně nový přístroj z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj," píše se ve zprávě NKÚ.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.