Podnikatel Libor Hledík rozpoutal v lednu 2006 jednu z největších korupčních afér české armády. Police jej zatkla krátce poté, co z jeho pracovny vyšel vysoký úředník ministerstva obrany Miroslav Beňo – s obálkou, kde bylo milion korun v hotovosti.

Soud však později Hledíka očistil a ministerstvo před třemi týdny schválilo jeho firmě Trade Fides další miliardovou zakázku na provozování bezpečnostního systému kolem muničních skladů. Hledík nyní o kauze poprvé promluvil.

V rozhovoru pro Hospodářské noviny řekl, že obálka nebyla určena pro úředníka, ale pro jednoho ze zaměstnanců firmy.

"Jednalo se o standardní půjčku pro zaměstnance, který ji potřeboval ke koupi bytu. Všechno jsme měli řádně zdokumentované a dokázali jsme to i u soudu," říká Hledík.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.