Vláda má nového mluvčího. Stal se jím bývalý moderátor zpráv České televize Jan Hrubeš. Vystřídal tak Michala Schustera, který se chce věnovat akademické dráze. Schuster představil svého nástupce ve středu na tiskové konferenci po jednání kabinetu.

Hrubeš je v pořadí už čtvrtým mluvčím kabinetu premiéra Petra Nečase (ODS). Už minulý týden se stal šéfem tiskového odboru úřadu vlády. O Schusterově odchodu se v kuloárech spekulovalo delší dobu. Premiér mu dnes poděkoval za jeho práci pro kabinet.

Jednačtyřicetiletý Hrubeš podle svého vyjádření pracoval od roku 1997 jako redaktor, reportér a editor zpravodajství České televize. Zároveň působil přes deset let jako moderátor zpravodajských pořadů ČT1 a ČT24. Svou profesní kariéru začínal v roce 1992 v komerčních rádiových stanicích.

V roce 2010, když vláda začínala, byl jejím prvním mluvčím nynější starosta středočeské obce Líbeznice Martin Kupka. Po jeho kandidatuře v komunálních volbách ho vystřídal první z "televizních mluvčích" Jan Osúch. Ten odešel na vlastní žádost.

Před rokem ho nahradil Schuster, který také dříve pracoval v ČT. Nyní odchází také na vlastní žádost. Vrací se k práci učitele na soukromé vysoké škole Jana Ámose Komenského. Už dřív přednášel rétoriku a mediální komunikaci.

Související