Jen oprava prvních dvou úseků největší české dálnice D1 přijde stát na téměř jednu a čtvrt miliardy korun bez DPH. Pozdější výrazné navýšení částky ale podle ministra dopravy Zbyňka Stanjury (ODS) nehrozí.

"Budeme velmi přísní v případě navyšování ceny vícepracemi. Díky tomu i samotná soutěž probíhala poměrně dlouho, protože jsme velmi přesně definovali podmínky výběrového řízení," uvedl ministr ve středu.

Zároveň ale upozornil, že je teď na státu, jako investorovi, aby ohlídal kvalitu provedených prací. "Pokud bude dobrá kvalita a získali jsme dobré ceny, tak stát na tom určitě vydělá," dodal.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.