Kontroverzní projekt takzvaných sKaret vláda ani ve středu nezrušila. Přesto, že to premiér a předseda ODS Petr Nečas sám navrhoval. Proti je ale TOP 09, s níž se Nečas zatím nechce pustit do ostrého sporu.

Ministryně Ludmila Müllerová (TOP 09) přinesla na středeční jednání vlády návrh, aby sKarty sloužily povinně jen jako průkaz pro příjemce dávek. Jejich používání k placení a konto k nim u České spořitelny by už bylo ale jen dobrovolné. Vláda to odmítla. Müllerová má přinést lepší řešení.

"Pro mě bylo podstatné, že nepadl návrh na zrušení sKaret," řekla po jednání vlády novinářům šéfka resortu práce a socálních věcí.

Jaké alternativní řešení tedy vládě nabídnete a kdy?

Nepochybně nejsme u konce legislativního procesu. Ale pro mě bylo podstatné, že nepadl návrh na zrušení sKaret. Čtyři měsíce, co jsem ve funkci, se snažím vylepšovat, někdy i napravovat ten průběh pro klienty sociálních dávek a já doufám, že se mi to přes to všechno podaří. Že k něčemu dojdu.

V tuto chvíli určitě povedeme další jednání, povedu je především s Českou spořitelnou, nepochybně je povedu i s dalšími členy vlády, protože ten dnešní dialog, byť byl velmi užitečný a velmi si ho vážím, nevedl k mému očekávání, to znamená k podpoře mého legislativního návrhu.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.