Část vědecké rady Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR), která má dohlížet na odbornou úroveň ústavu, rezignovala ve čtvrtek odpoledne na své posty.

Nesouhlasí se středečním odvoláním ředitele ústavu Daniela Hermana a vyjádřením předsedkyně Rady ÚSTR Petrušky Šustrové, která řekla, že je ústav potřeba vyčistit od špíny.

Podle vedení vědecké rady bylo odvolání ředitele pouze politicky motivovaným krokem.

Michael Kraus: "Po odvolání ředitele Hermana jsme se dohodli, že v nejbližší době svoláme mimořádné jednání rady. Ukázalo se ale, že je to nepraktické. Řada členů působí v zahraničí, nebo se nemůže v tak krátkém čase zúčastnit."

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.