Nadace Open Society Fund Praha ve spolupráci s českým Googlem představila ve čtvrtek nominace na vítěze v soutěži Novinářská cena 2012.

V kategorii online žurnalistiky: „Cena Googlu za inovativní profesionální on-line žurnalistiku“, je mezi nominovanými projekt datové žurnalistiky serveru IHNED.cz.

"Porota oceňuje odvahu pustit se do dlouhodobého a rozsáhlého projektu datové žurnalistiky, pomocí kterého se podařilo odhalit důležité společenské kauzy. Jedná se o profesionální a v České republice dosud málo využívané propojování informací z veřejných zdrojů při aktivním využití práva na informace," napsali pořadatelé soutěže.

"Dat, která se na nás valí ze všech stran, bude čím dál více a každá redakce bude potřebovat datové žurnalisty. Ne kvůli tomu, aby vytvářeli impozantní vizualizace, ale proto, aby dalším novinářům pomáhali se v datech vyznat. Rozhodli jsme se podchytit datovou žurnalistiku včas a vychovat si pro ni odborníky. Jsme rádi, že výsledky práce datového týmu zaujaly nejen čtenáře, ale také odbornou porotu," komentovala nominace šéfredaktorka IHNED.cz a zástupkyně šéfredaktora Hospodářských novin Lucie Tvarůžková.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.