Ostravský státní zástupce Dušan Táborský, který dozoruje vyšetřování armádního nákupu vozidel Tatra, se vždy snažil před novináři pečlivě volit slova. Hlavního aktéra kauzy, exministra obrany Martina Bartáka, nikdy přímo nejmenoval a identifikoval ho pouze jako "obviněného z lékařských kruhů" – v narážce na Bartákovu původní praxi neurochirurga.

I tak ale Barták nesl Táborského slova nelibě a rozhodl se kvůli nim podat žalobu na ochranu osobnosti.

Ta podle zjištění Hospodářských novin leží již pár týdnů u ostravského krajského soudu. "O finanční odškodnění v ní nejde, domáhá se pouze písemné omluvy," říká k Bartákově žalobě mluvčí soudu Michal Renda.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.