Česko může čekat další nepříjemná arbitráž. Chystá se na ni čtyřiatřicetiletý muž, který hlavnímu městu pronajímá sídlo pro jeho úředníky – Škodův palác. Jenže pražským radním se nelíbí cena nájmu a chtějí se kvůli ní s britským byznysmenem Davidem Maxwellem soudit.

Pronájem budovy ležící poblíž Národní třídy bývá označován za jeden z pomníků éry bývalého primátora Pavla Béma (ODS). Jeho metropolitní vláda před sedmi lety schválila pronájem paláce na dvacet let – podle smlouvy ročně zaplatí majiteli přes 200 milionů korun.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.