Exploze náloží nastražených v cíli maratonské trati v americkém Bostonu mohou ovlivnit i prestižní Pražský mezinárodní maraton. Běží se už za necelý měsíc, 12. května.

Na Pražský maraton přijelo loni 9 tisíc běžců z celého světa. Diváků je během závodu v ulicích mnohonásobně víc. Zdá se prakticky nemožné stoprocentně zabránit neštěstí, které se v pondělí odehrálo v Bostonu.

"V současné chvíli u nás zasedá krizový štáb a projednává možnosti zvýšení bezpečnosti při organizaci našich závodů. O zrušení závodu neuvažujeme," sdělila IHNED.cz Veronika Honsová, manažerka pořadatelské společnosti Prague International Marathon.

Pražská policie připouští, že až doposud se na hrozbu bombového útoku nijak zvlášť nezaměřovala. A žádná zvláštní opatření nebyla připravena ani na letošní ročník.

"Zatím nemáme informace o tom, že by něco podobného hrozilo i tady. V současné době policie během maratonu zajišťuje pouze bezpečnost silničního provozu. Kdyby se objevila informace, že průběh nebo bezpečnost maratonu chce někdo ohrozit, museli bychom bezpečnostní opatření samozřejmě přehodnotit," řekla mluvčí pražské policie Adéla Zoulová.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.