Václav Klaus a Miloš Zeman si jsou bližší, než se na první pohled zdá. Server IHNED.cz se podíval na první měsíc prezidentování obou mužů a zjistil, že jejich politické střety i akce jsou si v mnohém podobné.

Například spor nedávno zvoleného prezidenta Miloše Zemana s ministrem zahraničí Karlem Schwarzenbergem (TOP 09) o obsazení českých konzulátů vybranými lidmi se může veřejnosti jevit jako něco nepatřičného, ba výjimečného.

Ale není. Zeman si pozval Schwarzenberga na Hrad, aby si spolu konflikt o Livii Klausovou vyříkali téměř po stejné době ve funkci, jako svůj spor urovnávali poprvé zvolený Václav Klaus a šéf české diplomacie Cyril Svoboda (KDU-ČSL). Mezi nimi to nejiskřilo kvůli jmenování velvyslanců, ale kvůli pohledu na Evropskou unii.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.