Před sedmi lety se pražští radní pod vedením Pavla Béma (ODS) shodli, že se jim líbí sestěhovat úředníky pod střechu Škodova paláce v centru města. A souhlasili i nájemným za nové sídlo přesahujícím 200 milionů korun ročně. Praha si tak palác v centru pronajala od firmy Copa Retail vlivného developera Sebastiana Pawlowského za čtyři a půl miliardy na dvacet let.

Právě kvůli ceně se Bémovi nástupci v čele města rozhodli soudit se současným majitelem budovy, firmou Guyana Holdings, jejímž největším akcionářem je britský byznysmen David Maxwell.

A město tvrdí, že je připraveno i na variantu, kdyby soud správnost dohodnutého nájmu potvrdil. Na řadu by přišlo stěhování stovek úředníků. „Nemám vůbec strach, že bychom neměli kam jít. Žijeme v Praze,“ prohlašuje v rozhovoru pro IHNED.cz náměstek primátora Pavel Richter (TOP 09).

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.