Do Škodova paláce v centru metropole se před sedmi lety přestěhovali téměř všichni magistrátní úředníci. Teď jim reálně hrozí další přesun. Tvrdí to majitel budovy, londýnský podnikatel David Maxwell, který poprvé vystoupil z anonymity. S politiky se bezvýsledně pře o cenu nájemného, magistrát na něj dokonce v úterý podal žalobu.

Úřednické sídlo stojí přes 200 milionů ročně, smlouva je podepsaná na dvacet let. Taková byla dohoda s bývalým majitelem Škodova paláce, známým pražským byznysmenem Sebastianem Pawlowskim, na kterou před sedmi lety kývla pražská rada vedená Pavlem Bémem (ODS).

Současné vedení města ale nechce dál tak vysoké nájemné platit. Odmítlo nabídku současného vlastníka na snížení ceny výměnou za prodloužení smlouvy o 25 let a předalo spor o úřednické sídlo soudu.

„Nechali jsme si udělat posudky u pěti mezinárodních právnických firem a všechny řekly, že naše smlouva je zcela v pořádku,“ tvrdí v rozhovoru pro IHNED.cz nynější majitel paláce David Maxwell, který Škodův palác koupil před třemi lety. Sídlo vlastní společnost Guyana Holdings, jejímž největším akcionářem britský podnikatel je.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.