Ještě v srpnu loňského roku se šéf Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality (ÚOKFK) Tomáš Martinec velmi těšil na spolupráci s novou pražskou vrchní státní zástupkyní Lenkou Bradáčovou. O půl roku později jej neshody právě s ní stály křeslo.

„Přišla změna na Nejvyšším státním zastupitelství, kam nastoupil Pavel Zeman. Postupně se mění poměry i na krajských státních zastupitelstvích. Důležitá změna teď proběhla v Praze, kam byla jmenována Lenka Bradáčová. Státní zastupitelství patřila mezi největší brzdy vyšetřování korupce,“ pochvaloval si ředitel elitního útvaru loni v srpnu v rozhovoru pro Hospodářské noviny.

V pondělí Martinec oznámil, že k 15. květnu na funkci rezignuje. Důvodem je spor právě s Bradáčovou, která zhruba před čtrnácti dny oznámila, že na ni Martincův útvar připravoval kauzu. Šéf protikorupční policie to jednoznačně odmítá. Zároveň připouští, že si s „mediální hvězdou žalobců“ nerozuměli a vzájemnou spolupráci si už nedokáže představit. „Dva lidé si vždycky nemusí sednout a tak to bylo v tomto případě,“ prohlásil.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.