Nečasova vláda začíná přetavovat ve skutečnost to, o čem dosud jen mluvila. S dalšími škrty je konec, je třeba začít podporovat ekonomiku.

Ministr financí Miroslav Kalousek přinesl včera do Strakovy akademie návrh, který počítal s výdaji rozpočtu v příštím roce 1,122 bilionu korun. A odcházel s plánem utratit ještě o čtyři miliardy více. To odpovídá deficitu veřejných financí pro rok 2014 2,9 procenta HDP.

"Spokojujeme se s tím, že deficit veřejných financí bude pod třemi procenty HDP, abychom vedle konsolidace veřejných financí zajistili i předpoklady pro ekonomický růst," prohlásil premiér Petr Nečas. A přidal se i Kalousek. "V momentě, kdy jsou úroky ze státních dluhopisů historicky nízké, není třeba dusit ekonomiku více, než je nezbytné."

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.