Mezinárodní hotel v centru Pchjongjangu je úplně prázdný. Prázdná je také otáčivá restaurace na jeho vrcholu, prázdné je kasino, karaoke bar i bazén, a pokud chcete výtahem vyjet do čtvrtého nebo šestého patra, máte smůlu. Prostě to nejde, popisuje své první dojmy po příjezdu do severokorejské metropole Christian Cohen.

Podobně jako tisíce dalších turistů, kteří do KLDR ročně přijíždějí, využil poměrně pestré nabídky čínských cestovních kanceláří (ano, zájemci si mohou vybrat hned z několika tematických okruhů) a vypravil se poznat, jaká Severní Korea skutečně je.

Vzácné povolení natáčet a fotit dostal po několika e-mailech se zástupci agentury, měl pro ně natočit krátké cestovní video. Zbytek mohl použít pro vlastní film.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.