V Dolních Vilémovicích se při rekonstrukcích rodného domu Jana Kubiše, jednoho z atentátníků na říšského protektora Reinharda Heydricha, našly vzácné dokumenty. Soukromá korespondence z vojny, fotografie přátel nebo propouštěcí vysvědčení – to vše pomůže k odhalení detailů z období života Jana Kubiše, o kterém se dosud mnoho nevědělo.

"Tyto předměty se přímo vážou k působení Kubiše za první republiky a ve sbírkách Vojenského historického ústavu ani jiné instituci doposud obdobné nebyly. Jde o velmi vzácný poklad," uvedl k nálezu ředitel Vojenského historického ústavu Aleš Knížek.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.