Už jen týdny zbývají do začátku stavby v Česku jedinečného vědecko-technologického parku, jehož součástí bude i obrovský moderní tunel pro testování automobilů.

Soutěž na komplex za 400 milionů z evropských fondů ale vyhrála firma, která je jen prázdnou schránkou bez zaměstnanců. Ostatně podmínky tendru byly nastavené tak, že vyřadily všechny ostatní zájemce.

Vědecko-technologický park má v bývalém vojenském prostoru v Milovicích na Nymbursku vybudovat eseróčko Aerodynamics. Vzniklo jen měsíc a osm dní po vyhlášení zakázky.

V předmětu podnikání má pronájem nemovitostí a jeho majitelem je jistý Jaroslav Pecha z Brna - člověk, jehož zkušenosti s tak velkými projekty není možné dohledat. "Já se o tomhle nebudu po telefonu vůbec bavit," říká Pecha.

Dotačních 400 milionů tak proteče přes prostředníka, který bude sám – a bez soutěží – rozhodovat, komu půjdou peníze dál.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.