Před několika týdny přišel na ministerstvo průmyslu nepodepsaný dopis. Ale kvůli obsahu ho úředníci přesto museli vzít vážně.

Varoval před 400milionovou zakázkou, kterou HN a IHNED.cz v pondělí popsaly: nový vědecko-technologický park, financovaný z fondů EU, bude stavět firma - prázdná schránka bez zaměstnanců a bez zkušeností.

Od té doby běží kontrola, která by měla skončit během května. Ve veřejné soutěži na nový komplex s tunelem pro testování aut v Milovicích zvítězila narychlo založená firma Aerodynamics.

O velmi zajímavou zakázku nemusela bojovat: její nabídka byla jediná – na rozdíl od velkých stavebních společností totiž dokázala překvapivě splnit podmínky tendru.

"Bude nás mimo jiné zajímat, jestli její kvalifikace splnila parametry zadávacího řízení," potvrdil v rozhovoru pro IHNED.cz Petr Očko, ředitel sekce evropských fondů ministerstva průmyslu.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.