Doba čtrnácti let, která uplynula od schválení prodeje Mostecké uhelné Zemanovou vládou, byla dosud hlavním trumfem stíhaných bývalých manažerů společnosti. Ti zkoušeli dosáhnout tímto argumentem zastavení stíhání. Právě na stáří kauzy poukazovali podle informací serveru IHNED.cz už ve své stížnosti, kterou podali loni, kdy je česká policie obvinila z privatizačního podvodu.

„Ve své stížnosti namítali mimo jiné to, že případ je již promlčen a že trestní stíhání nemůže pokračovat,“ říká olomoucký státní zástupce Petr Šereda, který případ dozoruje.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.