Když loni v listopadu pět vědců posuzovalo uchazeče o lukrativní zakázku na stavbu špičkového vědecko-technologického parku v Milovicích na Nymbursku se štědrou eurodotací 400 milionů korun, nebyla to velká dřina. Hotovo měli za hodinu a čtyřicet minut.

Vysokoškolští docenti a profesoři totiž dostali na stůl pouze jedinou nabídku – od neznámé firmy Aerodynamics. A tu bez potíží schválili.

Nepozastavili se ani nad tím, že nikdo jiný v supertendru, který IHNED.cz v minulých dnech popsal, nesoutěží. A nezarazilo je ani to, že jako vítěze vybrali firmu bez zaměstnanců a bez zkušeností.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.