Svátek práce oslavili tradičně především ČSSD a komunisté. Obě strany se se svými příznivci setkali na Výstavišti v pražských Holešovicích.

Na komunistickém mítinku, kde zněla Internacionála, kromě současných představitelů strany nechyběl ani bývalý tajemník ÚV KSČ Milouš Jakeš.

Největší průvody prošly Přerovem, kde se potkali pravicoví radikálové, a centrem Prahy. Pochod proti kapitalismu a luxusu do hlavního města svolali anarchisté. V ani jednom z měst se však aktéři s policisty nestřetli. Policejní velitel akce Libor Krejčiřík potvrdil, že ulice Přerova střežilo na 700 policistů, včetně těžkooděnců a antikonfliktního týmu.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.