Strojní inženýr a odborník na mechaniku a mechatroniku Pavel Steinbauer si stojí za rozhodnutím, podle něhož loni začátkem listopadu jako jeden z pětice expertů hodnotící komise nechal bez soutěže vyhrát jediného uchazeče lukrativní tendr.

Stavbu špičkového vědecko-technologického parku v Milovicích na Nymbursku za 400 milionů z evropských fondů bez soutěže navíc získala čerstvá firma bez historie, která nikdy nic nepostavila.

„To je otázka právní, ekonomická a organizační, ale vůbec ne technická,“ tvrdí v rozhovoru pro IHNED.cz Pavel Steinbauer, pedagog z pražského ČVUT, které je členem veřejně prospěšné společnosti VTP Milovice - tedy investora stavby s unikátním aerodynamickým tunelem na testování automobilů, kterou v minulých dnech IHNED.cz popsal a kterou teď zkoumají kontroloři z ministerstva průmyslu.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.