Přestože by stát mohl při spolupráci se soukromníky na stavbě jihočeské dálnice D3 uspořit 277 milionů, ministerstvo dopravy se k projektu otočilo zády. Chce nejprve utratit evropské dotace, než se začne pouštět do dálničního PPP projektu.

 

Cena za stavbu devatenáctikilometrového úseku mezi Bošilcem a Borkem měla být 4,4 miliardy korun. Stavět se mělo podle původních plánů začít v roce 2015 a kus dálnice měl soukromník dokončit o dva roky později. Pak by dálnici třicet let provozoval a poté vrátil státu v původním stavu. Stát by soukromníkovi platil takzvané služebné.

Jak z dokumentu vyplývá, ministerstvo dopravy zvažovalo ještě jednu variantu PPP projektu. Soukromník by provozoval a udržoval i navazující části dálnice, tedy Veselí nad Lužnicí – Bošilec a Borek – Úsilné v délce necelých devíti kilometrů.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.