Soutěž na stavbu vědecko-technologického areálu v Milovicích na Nymbursku, kterou vyhrála firma bez zaměstnanců a bez zkušeností, se bude opakovat.

IHNED.cz přitom od minulého týdne upozorňuje na pochybnosti kolem zakázky za 405 milionů z evropských fondů: do tendru se přihlásila pouze jedna narychlo založená firma Aerodynamics, která ani není stavební společností - ale jen prostředníkem, jenž má budování centra s aerodynamickým tunelem na testování aut zorganizovat.

Nyní vyšlo najevo, že obecně prospěšná společnost VTP Milovice, investor vědecko-technologického parku, zveřejnila už v pondělí 22. dubna oznámení, že zakázku vypisuje znovu.

Podle člena dozorčí rady společnosti Jana Rakušana se objevil problém: vítězná společnost Aerodynamics nedodala při výběrovém řízení diplom jednoho z techniků, kteří se mají na stavbě podílet - i když to v podmínkách tendru jasně stálo. Rakušan tvrdí, že to je chyba, která by mohla znamenat, že projekt nakonec za trest dostane o několik dotačních milionů méně.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.