Transparentní účty prezidentských kandidátů měly ukázat, čí peníze platí kampaň jednotlivých uchazečů o hradní křeslo. U dvou z devíti kandidátů to ale není jasné ani čtvrt roku po volbách.

Kampaně vítěze voleb Miloše Zemana a poraženého Jana Fischera totiž skončily v milionových dluzích, které politici přestali splácet. Tedy alespoň přes své transparentní účty. 

Ze Zemanova účtu u České spořitelny naposledy odtekl milion korun 8. dubna, z Fischerova účtu zamířila úhrada programátorských služeb ve výši téměř 50 tisíc korun 9. dubna.

„Do doby, do jaké nám ukládá zákon, vyřešíme všechno, jak se sluší a patří,“ tvrdí předseda volebního výboru prezidentské kampaně a současný hradní kancléř Vratislav Mynář.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.