Kabinet Petra Nečase (ODS) ve čtvrtek sice pohřbil projekt sKaret, ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová (TOP 09) se přesto snaží o jeho resuscitaci.

Po pondělním jednání se zástupci České spořitelny, přes jejíž technické účty jsou sociální dávky zhruba 270 tisícům lidí vypláceny, oznámila, že na ministerstvu vytvoří pracovní komisi, která bude projekt nejprve analyzovat. Jak dlouho to potrvá, netuší.

„Případné ukončení projektu by bylo velmi složité, je nutné změnit zákony. Pracovní skupina by měla srovnat náklady na to, kdyby projekt pokračoval, a na to, pokud by se zrušil,“ konstatovala Müllerová.

„Pevně věřím, že se paní ministryně bude řídit doporučením vlády a nebude uměle protahovat existenci neživotaschopného projektu sKaret, který nesplnil původní sliby a očekávání,“ reagoval premiér Nečas.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.