Autobus, který se dopoledne srazil s nákladním autem u pražského letiště v Ruzyni, patří společnosti Student Agency. Na místě nehody zasahují záchranáři, ošetřili na dvě desítky zraněných. Jednoho zraněného cestujícího vyprošťovali hasiči.

"Prozatím jsme ošetřili 20 lidí, naštěstí jde především o lehčí zranění," uvedla mluvčí pražské záchranky Jiřina Ernestová.

Podle mluvčího Student Agency Aleše Ondrůje autobus cestoval na lince Chomutov – Praha a bylo v něm asi 20 cestujících, jedna cestující byla vážně zraněna. "Ostatní cestující a posádka autobusu jsou podle aktuálních informací v pořádku a bez zranění," řekl Ondrůj.

Firma na místo vyslala náhradní autobus, příčiny nehody zatím nezná. "Cestujícím se omlouváme za způsobené nepohodlí a zranění a podnikáme veškeré kroky pro minimalizaci dopadů," uvedl Ondrůj.

Personál společnosti pojede se zraněnými i do nemocnic. Ondrůj také doplnil, že se "mohou všichni, kdo potřebují informace, obrátit na zákaznickou linku 841 101 101". Podle něj se příčiny vyšetřují a zatím nejsou známy.

 

Podle informací Ředitelství silnic a dálnic místo nehody lze v současné době objíždět ulicemi Aviatická a K Letišti.

Související