Proces ve Švýcarsku v kauze Mostecké uhelné společnosti (MUS) bude pokračovat rozdělený na dvě části.  Soudce Jean-Luc Bacher se rozhodl pokračovat v líčení se třemi přítomnými obžalovanými - tedy s Jiřím Divišem, Markem Čmejlou a Petrem Krausem - a nepřítomné obžalované Antonína Koláčka, Oldřicha Klimeckého a Belgičana Jacquesa de Grooteho předvolat na 10. června.

Advokáti nepřítomných manažerů prosazovali, aby soud případ odročil. Tribunál však obhájcům vyhověl jen zčásti. Poté, co se Koláček, Klimecký a de Groote před švýcarský soud dostaví, chce případ opět spojit. Obhájce Belgičana, kterému je 86 let, přitom požadoval zcela samostatné líčení. Jeho klient je údajně vážně nemocný.

Nemocí svou neúčast omluvil také Klimecký.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.