Do řeckého bankovního systému proudí stovky milionů eur. Tentokrát se nejedná jen o státní pomoc nebo záchranné úvěrové linky ECB či MMF. Navzdory pokračující kontrakci ekonomiky, hlubokým výdajovým škrtům a vysoké nezaměstnanosti se na řecké banky v očekávání tučných zisků zaměřují významné hedgeové fondy.

Mezi hráči, kteří se hodlají zúčastnit rekapitalizace řeckých bank, figurují Farallon Capital, York Capital Management, QVT Financial či Dromeus.

Podle informací deníku Financial Times se tyto instituce budou podílet na doplňkové emisi akcií Alpha Bank, jednoho ze čtyř největších finančních ústavů v zemi. Úpis v hodnotě 550 milionů EUR by měl být dokončen v polovině června.

Kapitálovou účast v bankách zdevastovaných odlivem vkladů a odpisy řeckého dluhu a posléze vzkříšených několika záchrannými úvěry mezinárodních institucí zvažuje i fond Third Point, který loni vydělal 500 mil. USD na nákupu levných řeckých dluhopisů. Jejich cena od sanace předlužené země značně vzrostla.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru