Když před rokem detektivové odváděli Davida Ratha v poutech, středočeskou ČSSD tahle událost pořádně zacloumala. Senátor a Rathův náměstek Marcel Chládek dokonce hlasitě vyzýval celou krajskou radu k rezignaci.

Jenže ta ho ignorovala, sám Chládek nakonec také prvotní tlak ustál a dnes je jedním z mnoha bývalých blízkých Rathových spolupracovníků, kteří se i po roce drží ve vlivných funkcích.

Kromě funkce hejtmanova náměstka má dokonce našlápnuto ještě výš: je stínovým ministrem školství, a pokud ČSSD podle očekávání vyhraje příští rok sněmovní volby, usedne zřejmě v novém kabinetu.

"Ano, byl jsem náměstkem Davida Ratha, ale nevidím na tom nic špatného. Nedělal jsem výběrová řízení, která jsou nyní v podezření, že se při nich uplácelo. Navíc jsem v loňských podzimních krajských volbách získal dvakrát více preferenčních hlasů než v předchozích volbách v roce 2008 a to je pro mě relevantní údaj a argument," říká Chládek.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.